27 Ocak 2012 Cuma

İşçi Babaya Doğum İzni 3 Gün

İşçi Babaya Doğum İzni 3 Gün


Eşi doğum yapan işçi babaya 3 gün izin verilecek.

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya'nın hazırladığı ve İş Kanununda değişiklik öngören teklifin ilk halinde, eşi doğum yapan işçiye 3 güne kadar izin verilmesi öngörülüyordu.

Ancak, görüşmeler sırasında bu ifadenin işverenin takdirine yol açacağı ve işverenin bu izni 1 veya 2 gün olarak da verebileceğine dikkat çekildi.

Bu nedenle "3 güne kadar " ibaresi " 3 gün" olarak değiştirildi.

Teklifin gerekçesinde, işçi memur arasındaki izin adaletsizliğini azaltmak, işçilere de eşi doğum yaptığında, üç gün izin verilerek mağduriyetlerin giderilmesinin amaçlandığı belirtiliyor.

Kanun teklifi, önümüzdeki günlerde esas komisyon olan Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda ele alınacak ardından da Meclis Genel Kurulu'nun gündemine gelecek.

http://www.trt.net.tr/trtavaz/isci-babaya-dogum-izni-3-gun--haber-detay,tr,25845.aspx

1 yorum:

 1. Xavi Gerad Jude Am. Aiicco Sigorta plc temsilcisi. Biz 3% geri ödeme oranında kredi sunuyoruz. Bu (CEO) e-posta adresine bizimle irtibata ilgilenen varsa: xavigeradloanfirm@yahoo.com
  Sadece Aiicco sigorta plc izin alır 20 yaş üzeri edin.
  Bireysel Krediler Yatırım.
  İşletme Kredileri Yatırım.
  Konsolidasyon Kredi.
  İnşaat Krediler.
  Bir veya ödeme yaşındaki seçin.
  Plan kapsamında aylık ve yıllık ödemeler arasında seçim yapın.
  Esnek kredi koşulları.
  Yıl 5000 8000.000.00 Euro kadar kredi yok.
  Firmamız Güvenilir, Verimli, hızlı ve dinamik bir işlemdir. Bize bugün .. SR GERAD JUDE Yatırım plc: Yanıtlar İsim gönderilmesi gerekmektedir. E-posta: xavigeradloanfirm@yahoo.com

  YanıtlaSil

Blog Arşivi

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı